Piramidy na… Antarktydzie?

Kategorie: Newsy świat, Wydarzenia i odkrycia | 12 Komentarzy | Ilość wyświetleń: 4462

W Internecie pojawiała się informacja dotycząca odnalezienia na Antarktydzie zagadkowych struktur przypominających piramidy. Opublikowane zostały również ich zdjęcia. Brak jest jednak jakichkolwiek szczegółów. Wiadomo jedynie, że budowle miały zostać odkryte przez przebywający obecnie w tym rejonie amerykańsko – europejski zespół naukowców, który planuje dalsze badania.

Wiadomości brzmi sensacyjnie, ale widok, jaki możemy zobaczyć na dostępnych zdjęciach sugeruje, iż możemy tutaj mieć do czynienia całkowicie naturalnymi tworami.  Dwie większe „piramidy” mają rzekomo znajdować się 10 mil w głąb lądu, a trzecia tuż przy linii brzegowej.

Jedna z domniemanych piramid na Antarktydzie. (fot. Internet)

Jedna z domniemanych piramid na Antarktydzie. (fot. Internet)

Jeżeli jednak istotnie są to sztuczne budowle, które odsłonięte zostały przez topniejące lody Antarktydy to nasuwa się pytanie: kto je zbudował? Czy była to jakaś nieznana cywilizacja, a może przybysze z kosmosu? Spekulować można by do woli. Na razie jednak poczekajmy na bardziej szczegółowe informacje. Do sprawy na pewno powrócimy.

Serwis NPN

12 komentarzy

 1. 04 wrz 2012, 17:26:52

  widzieliscie ten film o tajemnicach ? to zobaczcie w hd ! Tajemnice matematyki i wszechswiata zapisane w piramidach !
  The Revelation of the Pyramids
  http://www.youtube.com/watch?v=ooy2LTJoMVM&feature=player_embedded

  ~ khemit

 2. 04 wrz 2012, 17:46:34

  Zawsze twierdziłem, że Antarktyda to Atlandyta. Kosmici raczej to nie są, ale niewątpliwie, że to Atlanci. Atlandyda była dużą wyspą i na skutek dryfowania kontynentów po prostu znalazła się na biegunie południowym. Chciałbym żeby tak było.

  ~ student historii

 3. 04 wrz 2012, 18:55:21

  Pachnie fejkiem na odległość..lub łagodniej nadinterpretacja…dlaczego zdjęcia tylko z DALEKA?

  ~ Samarexus

 4. 04 wrz 2012, 20:12:32

  Przecież te „piramidy” są krzywe!

  ~ samaia

 5. 05 wrz 2012, 16:39:19

  Pamietacie mapy admirala Piri Reisa ?drugie piramidy zapewne tam są ale te fejk! typowa dywersja , jak przenikną kiedyś prawdziwe to nikt uwagi nie zwróci Pozdrawiam

  ~ Majestic

 6. 08 wrz 2012, 9:49:27

  Co do mapy Piri Reisa kolego Majestic to zawiera ona typowe dla tamtego okresu błędy,więc byłbym ostrożny co do jej interpretacji.To może być jakaś kompilacja innych map ale miejscami aż szokująco niedokładna.Pozdrawiam.

  ~ janusz

 7. 08 wrz 2012, 21:08:49

  Kolego Janusz moja ostrożność polega na tym że takowy kontynent egzystuje w średniowieczu ?, oczywiscie nie jest to idealna kartografia , osobiście uważam że jest przepisem z o wiele dokładniejszej mapy, Pozdrawiam

  ~ Majestic

 8. 11 wrz 2012, 13:15:20

  Już starożytni Grecy mieli jakieś tam pojęcie o istnieniu jakiegoś lądu w miejscu dzisiejszej Antarktydy.Dochodzą jeszcze Fenicjanie,legendarna flota Minosa a może i inni.Gdyby mapa Piri Reisa wykazywała się dokładnością to bym był skłonny przyznać że jest to relikt z dawnych epok,jednak za dużo w niej błędów,powielanych notabene przez całe pokolenia średniowiecznych kartografów,przykład pierwszy z brzegu;błędne odwzorowanie półwyspu iberyjskiego.Jeden zrzynał od drugiego.Około roku 1000 p.n.e. miało miejsce ocieplenie klimatu i być może że ktoś,brak o tym relacji historycznych,dotarł na Antarktydę i sporządził jej mapy.Świadczyć o tym mogła by choćby mapa przechowywana w bibliotece w Stuttgarcie pokazująca dwie wyspy w miejscu w którym dziś mamy lodowiec szelfowy Rossa.Cała historia z tymi mapami jest w moim przekonaniu znacznie przereklamowana.Pozdrawiam

  ~ janusz

 9. 16 wrz 2012, 11:24:41

 10. 23 wrz 2012, 17:13:37

  Ta interpretacja,że jest to faktycznie mapa,również nie jest tak oczywista,niektórzy tam po prostu nic nie widzą.To oczywiście kwestia sporna.Już bardziej jestem w stanie uwierzyć że wiele z tych map ma korzenie chińskie wywodzące się z wyprawy z 1421 roku.Wiele szczegółów z tych map,bo to nie tylko Piri Reis, jest na prawdę intrygujących,ale jest taka masa błędów że na prawdę trudno wyciągnąć jednoznaczne wnioski.Pozdrawiam.

  ~ janusz

 11. 01 paź 2012, 19:26:26

  Cztery tysiace lat mapa pochodzenia Chińskiego http://www.youtube.com/watch?v=6hGBody_c-g&feature=player_embedded#!

  ~ Majestic

 12. 02 paź 2012, 20:26:34

  Poczekajmy może jeszcze trochę z oceną tej mapy.To na razie tylko lakoniczna informacja powielana przez wiele serwisów informacyjnych,chyba że coś przeoczyłem ?. Pozdrawiam.

  ~ janusz

Dodaj komentarz

Partnerzy:


Radio Bez Cenzury Viva - akacja dla zwierząt Puławski Ośrodek Kultury WP TV - Enigma Kawiarnia Smok Kino Sybilla Twoje Radio Puławy Portal iPulawy.pl Extra Puławy Multimedia