Kręgi zbożowe pod Mławą: Zdjęcia z powietrza.

Kategorie: Agrosymbole w polsce | 15 Komentarzy | Ilość wyświetleń: 4524

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do sprawy kręgów zbożowych we wsi GIEDNIA niedalko Mławy. Publikujemy zdjęcia piktogramu wykonane 14 lipca z motolotni. Wybaczcie nam nie najlepszą jakość „obrazów” , ale są to zrzuty z nagrania video. Udało nam się wybrać najbardziej przyzwoite, bo większość materiału video to przelot nad polami bez widoku piktogramu – z całego filmu byłyby to 2-3 sekundowe ujęcia. Dlatego też uważamy, że publikowanie tego nagrania nie miałoby większego sensu.

Kadry z nagrnia video wykonanego 14 lipca z motolotni.

Kadry z nagrania video wykonanego 14 lipca z motolotni.

14 lipca, podczas pobytu w Giedni współpracujących z NPN badaczy raz jeszcze pobrane zostały próbki nasion i gleby zarówno z obszaru kręgów jak i spoza niego. Na wyniki badań trzeba będzie jednak troszkę poczekać.

Piktogram jak to zwykle w takich przypadkach bywa stał się niebywałą atrakcją turystyczną. Po publikacjach w naszym serwisie w to miejsce ściągać zaczęły całe rzesze ciekawskich. Z tego co wiemy, wieś Giednia jest obecnie wręcz oblegana przez „turystów” chcących zobaczyć „ślady UFO”.

W obecności naszych współpracowników (byli tam 13 i 14 lipca) przez pole i piktogram przewinęło się kilkadziesiąt osób. Tak – podobno – jest codziennie.

Na zakończenie warto podkreślić, iż serwis „Projekt NPN” jako jedyny w Polsce regularnie publikuje szczegółowe informacje nt. piktogramów jakie w tym roku odnajdywane się na polskich polach. Sezon zaczęliśmy 6 lipca publikacją pt: Kręgi zbożowe w Rymaniu rozpoczęły polski sezon 2011! i od tego momentu, sumiennie i konsekwentnie śledzimy ten temat.

Wkrótce więcej informacji nt. innych, polskich kręgów zbożowych! W sobotę jedziemy również do Kobylej Woli. Nie kojarzycie? Przeczytajcie m.in. ten tekst: Kobyla Wola: mieszkańcy czekają na kręgi zbożowe. Dotarły do nas bowiem pierwsze informacje o tym, że już „coś” zaczęło tam się dziać…

Chcecie zawsze być na bieżąco? Sprawa jest prosta… wystarczy kliknąć: www.npn.org.pl i już otwiera się przed Wami pełny horyzont niezwykłych zjawisk i zdarzeń! ;)

Serwis NPN

Przeczytaj także:

- Kręgi zbożowe pod Mławą: Piktogram NIE wykonany przez człowieka?!

- Kolejne kręgi zbożowe w Polsce!

15 komentarzy

 1. 15 lip 2011, 9:11:30

  Powtarzam się, ale trudno. Język którego używacie na tym portalu, to język SE, Faktu czy Skandali. Na prawde uważacie że akurat te kręgi to „ślady ufo”? Artykuł nie daje do myślenia, tylko sugeruje odpowiedź. Poza tym widziałem juz sporo interesujących tworów w zbożu, ale takiej badziewnej roboty już dawno nie. Postarajcie się o większą wiarygodność, bo ta strona może jeszcze odżyć i dać ludziom troche dobrego.

  Pozdrawiam,

  ~ jan

 2. 15 lip 2011, 12:51:42

  należało by pokazac ten film ,jako źródło. Może na filmie widac coś więcej .

  ~ oskar

 3. 15 lip 2011, 15:32:33

  Żenada, nie piktogramy. Sam bym lepsze zrobił…

  ~ Anonim

 4. 15 lip 2011, 15:35:22

  Ja widziałem w tvp kurier mazowsza reportaż 13 wieczorem ,gdzie różdżkarz mówi ,że to nie żadne ufo tylko jakieś naturalne zjawisko.

  ~ oskar

 5. 15 lip 2011, 19:56:00

  Mnie zastanawia jedno…Czemu u nas powstają kręgi tak mało złożone i mało symetryczne a np w US są olbrzymie i przepiękne

  ~ jajcoxxx

 6. 15 lip 2011, 21:43:28

  Test

  ~ Majestic

 7. 15 lip 2011, 22:01:56

  Wykonujecie dobra prace , cieszy taki fakt !nieważne fałszywe prawdziwe itd, liczy się fakt rejestracji i badania, czas zweryfikuje to sam .Pozdrawiam Ekipę NPN

  ~ Majestic

 8. 15 lip 2011, 22:53:46

  a ja byłam tam dzisiaj:)było ciekawie i bardzo atrakcyjnie, porobiłam filmiki , zdjęcia a także analizowalam ułożenie kłosów w piktogramach. Z mojego punktu widzenia najbardziej ludzkie jest to , że (wg mojej analizy (pobieżnej) piktogramy zaczynają się od strony drogi i przy drodze konczą.Tak jakby ktoś wjechał- wszedł z walcem na poczatku dróżki wykonał kawał roboty i skończyl na drodze , spakował walec i odjechał. Ale oczywiscie jestem otwarta na inne źródła które mogły spowodować powstanie tajemnych piktogramow w zbożu.Pobraliśmy próbki ziemi i zboza. Pozdrawiam

  ~ oczarownica

 9. 16 lip 2011, 13:24:03

  Mieszkam nie daleko tych kręgów, więc nie opowiadaj że ktoś wjechał walcem bo nie mogę się ze śmiechu powstrzymać. Nikt nie chciał tych kręgów i wierzcie mi że nikt we wsi by nawet nie wpadła na pomysł zrobienia takiego czegoś :)

  ~ elektra

 10. 20 lip 2011, 22:01:14

  przykro mi bardzo bo nagle zniknęły 2 moje komentarze jeden stad drugi z wątku o włoskim piktogramie..prace konserwacyjne…dlatego? pozdrawiam:)

  ~ oczarownica

 11. 20 lip 2011, 22:21:36

  Tak, to efekt prac konserwacyjnych i zmiany serwera. Wyparowało kilka tekstów i komentarzy, ale jest już ok. Przetrwaliśmy tę burzę i teraz serwis działa już bez żadnych problemów. Za wszelkie niedogodności przepraszamy i obiecujemy poprawę! ;-)

  Pozdrawiamy serdecznie!

  Projekt NPN

  ~ admin

 12. 20 lip 2011, 23:32:20

  miło wiedzieć ,że nie dotyka nas cenzura:) pozdrawiam:)

  ~ oczarownica

 13. 23 lip 2011, 21:48:03

  w mlawskiej gazecie pisze jak byk! tego nie zrobil czlowiek! klosy nie sa polamane, gdybys wjechal to bys je polamal! ty zenada naucz sie czytac. Tez dzis tam bylam i mam fotki. jestem z mlawy, pozdrawiam GIEDNIE.

  ~ ania

 14. 24 lip 2011, 21:33:22

  kłosy nie są połamane:) nie musiały byc, wystarczy ,że łodygi były połamane, gdyby najechac na rosnące zboże walcem efekt byłby ten sam.widzialam analizowałam …a wczoraj wysiałiśmy ziarna z kłosów z kręgów i z poza nich, opiszemy efekty a nawet fotki podeślemy:) pozdrawiam. (p.s. kiedyś w gazetach pisali ,że zachód jest zgniły i wiele innych nieprawdziwych rzeczy, więc nie warto trzymać sie tego co napisali w gazetach..)

  ~ oczarownica

 15. 02 sie 2011, 22:44:32

  a nasze ziarenka się wypusciły..zobaczymy co z nich wyrośnie..jeszce trochę cierpliwosci

  ~ oczarownica

Dodaj komentarz

Partnerzy:


Radio Bez Cenzury Viva - akacja dla zwierząt Puławski Ośrodek Kultury WP TV - Enigma Kawiarnia Smok Kino Sybilla Twoje Radio Puławy Portal iPulawy.pl Extra Puławy Multimedia