Producenci odżywek białkowo-proteinowych

Wśród preparatów stosowanych przez osoby prowadzące aktywny tryb życia ważne miejsce zajmują odżywki białkowo-węglowodanowe. Mają one szczególne znaczenie w przypadku sportowców, którzy dążą do zwiększenia masy mięśniowej. Skuteczność stosowania takich preparatów uzależniona jest przede wszystkim od ich jakości, dlatego warto sięgnąć po odżywki sprawdzonych producentów.

W przypadku odżywek białkowo-proteinowych najlepszą ocenę uzyskały preparaty firmy Trec Nutrition. To przedsiębiorstwo, które zdobyło ogromną popularność w wielu krajach, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Szczególnie polecana jest odżywka Whey 100, która dostarcza wysokiej jakości białka serwatkowego o bardzo dobrej przyswajalności.

Na drugim miejscu w rankingu producentów odżywek białkowo-proteinowych znalazły się suplementy firmy Scitec Nutrition. To amerykańskie przedsiębiorstwo, które posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji preparatów przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Preparaty tej marki, w tym odżywki białkowo-proteinowe, zyskały popularność w wielu krajach. Na szczególną uwagę zasługuje 100% Whey Protein Professional.

Ranking ten zamyka firma Optimum. To kolejne znane przedsiębiorstwo amerykańskie, które oferuje przede wszystkim preparaty dla sportowców uprawiających dyscypliny siłowe. Bardzo dobrą odżywką białkowo-proteinową tej marki jest Platinum HydroWhey. W składzie znajduje się białko serwatkowe wzbogacone o aminokwasy rozgałęzione.