Producenci suplementów witaminowo-minerałowych

Witaminy i minerały to składniki odżywcze, które mają istotny wpływ na stan ludzkiego organizmu. Ich niedobór ma negatywne skutki, szczególnie w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia. Z tego względu wielu ludzi decyduje się na suplementację. Przed zakupem tego typu preparatów warto jednak sprawdzić, którzy producenci oferują najlepsze produkty.

W przypadku witamin i minerałów na pierwszym miejscu znalazła się firma Controlled Labs. To przedsiębiorstwo amerykańskie, które specjalizuje się w produkcji preparatów dla sportowców różnych dyscyplin. Firma zyskała już dużą popularność, zwłaszcza pośród kulturystów. W ofercie znajduje się na przykład taki preparat jak Orange Tried+Greens. To suplement wieloskładnikowy, który poza witaminami i minerałami zawiera między innymi lecytyna sojowa oraz kwas hialuronowy.

Kolejne miejsce w rankingu należy do przedsiębiorstwa Universal Nutrition. Firma ta jest dobrze znana sportowcom, ze względu na szeroki wybór odżywek i suplementów diety. Wśród nich znajduje się między innymi Daily Formula. To kompleksowy zestaw witamin i minerałów, które w przypadku osób uprawiających sport mają szczególne znaczenie.

Ranking najlepszych producentów suplementów z witaminami i minerałami zamyka przedsiębiorstwo Trec Nutrition. Ta firma również przygotowała szeroki wybór preparatów dla sportowców. Jednym z nich jest Vital(X)Pack. To połączenie witamin, minerałów oraz innych składników, które wpływają pozytywnie na stan zdrowia, na przykład ekstraktu z żeń-szenia i spiruliny.